Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
Menu główne
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
[ ]
Zakochani w Jezusie
Zakochani w Jezusie


Najgłośniejszym przykładem, jaką różnicę może w życiu człowieka spowodować odkrycie Jezusa, jest przykład św. Pawła. Był osobą o ustalonej pozycji, moralnie bez zarzutu, należał do śmietanki narodu wybranego. Zdobył wykształcenie w Jerozolimie w szkole jednego z najznamienitszych ówczesnych nauczycieli żydowskich, w swego rodzaju Sorbonie czy Oksfordzie owego czasu. Ale to, co było dla mnie zyskiem- opowiada w jednym z listów- to co było chlubą, uznałem za stratę, za śmieci w chwili, w której na horyzoncie mojego życia pojawił się Jezus Chrystus, mój Pan. Wraz z Nim otworzył się przede mną nowy horyzont: już nie krótkotrwały horyzont mojej osobistej realizacji, ale możliwość dzielenia tego samego losu co Chrystus, i to na zawsze… Od tej chwili mam tylko jedno pragnienie: poznać Go, zdobyć Go, od kiedy sam zostałem zdobyty przez Niego (por. Flp3,4-12). Spotkanie z Chrystusem podzieliło życie Szawła na dwie części; stworzyło „przed” i „potem”. To właśnie dzieje się zawsze kiedy jakaś osoba spotyka Chrystusa w sposób głęboki i prawdziwy. Wielki pisarz z czwartego wieku, który nawrócił się, gdy był już w sile wieku i żonaty, Hilary z Poitiers, w jednej z modlitw do Chrystusa mówi nawet: „Zanim Cię poznałem, nie istniałem”.

Można też przytoczyć tu świadectwo o. Raniero Cantalamessa. Był profesorem chrystologii na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie, obecnie jest zaangażowany w dzieło głoszenia Słowa Bożego na całym świecie, jest kaznodzieją Domu Papieskiego i znanym nie tylko wśród osób związanych z Odnową w Duchu Świętym rekolekcjonistą. Opowiada on o swoim życiu: „Byłem profesorem na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie i zajmowałem się chrystologią, czyli nauką o Jezusie Chrystusie począwszy od starożytności aż po dzień dzisiejszy. W pewnym szczególnym momencie mojego życia zdarzyło mi się ponownie przeczytać słowa św. Pawła (Flp3,4-12). Zrodziło się wówczas w moim sercu pragnienie postąpienia podobnie jak on: uznanie wszystkiego za stratę i opuszczenie wszystkiego, aby poznać Jego, żywego i prawdziwego Jezusa, Jezusa z krwi i kości, a nie tylko doktryny, książki, teorie, a nawet herezje dotyczące Jezusa. Zrezygnowałem z pracy naukowej i zająłem się wyłącznie głoszeniem Słowa Bożego”. Przytoczone przykłady osób ukazują nam spotkania ludzi z Jezusem. Takie prawdziwe spotkanie prowadzi zawsze do przemiany życia, do zakochania się w Jezusie. Tym, który jest Miłością. Który do końca ukochał człowieka. Jest to możliwe także dla Ciebie. Żeby się zakochać, trzeba się spotykać! Jeżeli ktoś jest przekonany albo tylko zaczyna myśleć, że poznanie Jezusa Chrystusa w ten inny, odmieniony sposób jest piękne i warte spróbowania, to musi zacząć się z Nim spotykać, czytać Jego Pisma. A Jego miłosnymi listami są Ewangelie! Ważne też, by jak najczęściej się z Nim spotykać. A domem w którym On mieszka jest Kościół.

Opracował: Marek Terembuła

Online
Gości: 1, Użytkowników: 0 ...

Najwięcej online: 42
(Użytkowników: 0, Gości: 42) dnia 17 cze : 04:38

Użytkowników: 33
Najnowszy: ALEKSANDRA
Wybór języka


Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 0
unikalnych: 0

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 32771
unikalnych: 18761

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 110464
unikalnych: 42868
Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.
 
Katalog Polskich Stron Internetowych
katalog stron KPS.PL