Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
Menu główne
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
[ ]
Ewangelia drugiej szansy
Historia drugiej szansy- Ewangelia drugiej szansy
(Wprowadzenie: Bóg nie tylko kocha nas bezwarunkowo, lecz także akceptuje nas takimi, jacy jesteśmy. Nie ma żadnego świadectwa w Piśmie Świętym, że musimy coś zrobić, aby zasłużyć na Bożą akceptację. „Łaską bowiem jesteśmy zbawieni przez wiare, a to pochodzi nie od nas lecz jest darem Boga, nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił”(Ef2,8-9). Nasza akceptacja ze strony Boga nie jest oparta na naszych dobrych uczynkach, czy dobrych postawach, ani na tym, co zrobiliśmy dla Niego. Nasza akceptacja jest oparta na tym Kim On jest i co On zrobił. Staje się naszą osobiście gdy składamy naszą ufność w Chrystusie i przyjmujemy Go jako Pana i Zbawiciela. Bóg zawsze oczekuje od nas najlepszego, oczekuje, że odniesiemy sukces. A jednak gdy upadamy zawsze mamy jeszcze jedną szansę u Niego. On w swojej łasce nigdy nie mówi: „A nie mówiłem!”. On pozwala, aby konsekwencje naszych grzechów uczyły nas lepszego sposobu życia. W ten sposób stosuje karcenie w miłości. On akceptuje nasze zdolności i talenty oraz działa w nas i przez nas. W Piśmie Świętym przedstawia swój ideał naszego życia, choć wie, że stale na nowo będziemy postępowali inaczej).

Historia z pamiętników Rose Bowl.

W 1929 roku Roy Riegels członek drużyny futbolowej Uniwersytetu Kalifornijskiego w dziwny sposób zapisał się w historii swojej drużyny. W pewnym momencie po przechwyceniu podania przeciwnika ruszył do bramki- lecz była to jego własna bramka. Na moment pozostali gracze stanęli jak zamrożeni. Benny Lom, jego kolega ruszył za nim i w ostatniej chwili zapobiegł zdobyciu punktu dla przeciwnika. Drużyna Rose Bowl musiała jednak cofnąć się co w rezultacie spowodowało zdobycie 2 punktów przez przeciwnika. W przerwie zawodnicy z Kalifornii w ponurych nastrojach udali się do szatni. Widzowie i gracze zastanawiali się jaki będzie los Roya Riegelsa i jaka będzie reakcja trenera. W szatni Roy usiadł w rogu, schował twarz w dłoniach i zaniósł się niepohamowanym płaczem. Trener milczał. Cóż miał powiedzie? Gdy przygotowywali się do wyjścia na drugą połowę meczu jego jedyne słowa brzmiały: „Ta sama drużyna rozpocznie drugą połowę”. Zawodnicy z wyjątkiem Riegelsa ruszyli do drzwi. Trener podszedł do rogu w którym on siedział i powiedział cicho: „Roy, czy nie słyszałeś? Powiedziałem, że ten sam skład rozpocznie drugą połowę”. Roy odpowiedział: „Nie mogę. Zrujnowałem ciebie, Uniwersytet i siebie samego. Gdyby to nawet miało uratować mi życie, nie potrafiłbym stanąć wobec tych ludzi na stadionie”. Trener położył swoją rękę na ramionach zawodnika i powiedział: „Roy wstań i wychodź. To dopiero połowa gry”. Tak więc Roy wyszedł i grał ponownie- lepiej, jak powiedzieli później kibice, niż ktokolwiek inny do tej pory.

Często zdarza się w naszym życiu, że bierzemy piłkę i biegniemy w złym kierunku, potykamy się i upadamy. Wstydzimy się tak bardzo, że nie chcemy już więcej nikomu pokazywać swej twarzy. Lecz Bóg przychodzi do mnie schyla się nade mną w osobie Jezusa Chrystusa i mówi: „Wstań i wychodź to dopiero połowa gry”. To jest Ewangelia drugiej szansy i trzeciej szansy i setnej szansy. Taki jest nasz Bóg!!!

Opracował: Marek Terembuła
Online
Gości: 1, Użytkowników: 0 ...

Najwięcej online: 42
(Użytkowników: 0, Gości: 42) dnia 17 cze : 04:38

Użytkowników: 33
Najnowszy: ALEKSANDRA
Wybór języka


Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 1
unikalnych: 1

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 33401
unikalnych: 19087

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 112078
unikalnych: 43736
Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.
 
Katalog Polskich Stron Internetowych
katalog stron KPS.PL