Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
Menu główne
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
[ ]
Czyńcie uczniów
Czyńcie uczniów
„Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. (Mt 28, 16-20).

Przytoczona perykopa biblijna jest zatytułowana Ostatni rozkaz. Przekazuje nam ona ostatnie słowa Jezusa. Chrystus wypowiada je tuż przed wniebowstąpieniem. Tak jakby chciał w tych słowach zawrzeć całą dotychczasową naukę, przekazać swój testament. Bywa czasami, że rodzice dają ostanie rady dzieciom odchodzącym z domu, by założyć nową rodzinę. Jezus także daje swoim uczniom ostatnie słowa. Dla nich były one najważniejszymi słowami, nigdy o nich nie zapomnieli, gdyż to właśnie one rozpoczęły życie wspólnotowe Kościoła. Były tak ważne, że św. Paweł mówi nawet w pewnym momencie: "Biada mi gdybym nie głosił Ewangelii". Ten ostatni nakaz Jezusa stał się zadaniem, które Kościół realizuje nieustannie do dnia dzisiejszego. Idźcie więc i czyńcie uczniami Jezusa innych ludzi. Tu nie chodzi o to aby zapełniać tłumami wnętrza kościołów, ale żeby każda osoba, którą przyprowadzimy do Pana stała się uczniem Jezusa, a nie naszym uczniem. Aby odkryła, że Kościół to żywa wspólnota uczniów Chrystusa. Że On jest prawdziwie obecny pośród nas. Bądźmy świadkami, że Ewangelia to nie jest tylko książka, którą trzeba mieć na półce ale, że jest to Słowo, którym można żyć, Słowo, które jest żywe i skuteczne. Czynienie uczniów nie jest jakimś wyborem. Jest to nakaz Jezusa, a dotyczy on wszystkich wierzących. Każdy według swojego stanu i powołania jest wezwany, by być świadkiem Jezusa, by głosić Ewangelię. Mamy uczestniczyć w tym dziele według udzielonego nam daru łaski (charyzmatu). Zakłada to naszą aktywność, a nie tylko bierne trwanie. Chrystus posiada wszelką władzę na niebie i na ziemi. Na Nim mamy opierać nasze posługiwanie. To Duch Święty zesłany przez Chrystusa dokona tego dzieła w nas i przez nas. Ale potrzebna jest nasza współpraca. Nasza gotowość pójścia za Chrystusem, naśladowania Go. Czy masz pragnienie wypełnić ten nakaz?

Opracował: Marek Terembuła
Online
Gości: 1, Użytkowników: 0 ...

Najwięcej online: 42
(Użytkowników: 0, Gości: 42) dnia 17 cze : 04:38

Użytkowników: 33
Najnowszy: ALEKSANDRA
Wybór języka


Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 2
unikalnych: 1

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 33402
unikalnych: 19087

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 112079
unikalnych: 43736
Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.
 
Katalog Polskich Stron Internetowych
katalog stron KPS.PL