Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
Menu główne
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
[ ]
Modlitwa przebaczenia
Modlitwa przebaczenia- O. Robert de Grandis


Panie Jezu Chryste, proszę Cię dziś o tę łaskę, abym umiał przebaczyć każdemu, kto wyrządził mi krzywdę. Wiem, że chcesz obdarzyć mnie swoją mocą i łaską uzdalniającą do przebaczenia.
Wyznaję, Panie, że nie żywię żadnych urazów i żalu do Ciebie z powodu spotykających mnie trudności życiowych, ani z powodu śmierci czy chorób, które spotkały moich najbliższych. Oddaję się Tobie w duchu wiary i ufności. Wiem, że kochasz mnie bardziej niż ja sam siebie i bardziej ode mnie pragniesz mego szczęścia. Jezu, Ty jesteś Panem mego życia. Proszę, zamieszkaj w moim sercu i usuń z niego wszystko, co przeciwstawia się strumieniowi Twojej miłości. Proszę, daj mi łaskę spoczywania w Twoich ramionach. Otwórz mnie, Panie, na Twoją miłość.

Panie, ponieważ Ty mi przebaczyłeś, i ja przebaczam samemu sobie moje grzechy, błędy i upadki. Przebaczam sobie to wszystko, co jest rzeczywiście złe we mnie i to, co uważam za złe. Wybaczam sobie, że zajmowałem się w przeszłości okultyzmem, wróżeniem, że dawałem wiarę horosko¬pom, że zajmowałem się przepowiadaniem przyszłości; że wzywałem na pomoc moce, które nie pochodzą od Ciebie; że wzywałem Twego imienia nadaremno; że nie oddawałem Ci czci; że zraniłem moich rodziców; że nadużywałem alkoholu i zażywałem narkotyki; że popełniałem grzechy przeciwko czystości; że dopuszczałem się cudzołóstwa; że dokonałem aborcji; że kradłem i kłamałem. To wszystko dziś z serca sobie przebaczam. Uwalniam siebie od tego, co mnie więzi i zawieram pokój z samym sobą.
Staję przed Tobą jako pośrednik i proszę o przebaczenie dla moich przodków. Przebacz im ich złe czyny i brak miłości. Staję przed Tobą, Panie, aby prosić Cię za każdego z członków mojej rodziny w całej historii naszego rodu i aby prosić Cię o przebaczenie grzesznego postępowania każdego z nich. Niech przez moje drzewo genealogiczne przepłyną ożywcze soki Twego przebaczenia. Niech przez mój dzisiejszy akt przebaczenia zostaną uleczone jego rany z minionych lat. Dziękuję Ci, Panie, że mnie wysłuchujesz.

Przebaczam, Panie, mojej matce. Przebaczam jej chwile, kiedy niebyła dla mnie dobra, kiedy mnie czymś skrzywdziła lub niesłusznie ukarała. Przebaczam jej, że bardziej wyróżniała moich braci i siostry. Przebaczam jej, że nazywała mnie głupim, brzydkim, tępym, najgorszym z dzieci i że wypominała mi, że dużo kosztuj ę mój ą rodzinę. Przebaczam jej, że mnie odepchnęła, opuściła czy usiłowała zabić, kiedy byłem jeszcze w jej łonie, Przebaczam j ej, że mówiła mi, iż jestem dzieckiem niechcianym, że pojawiłem się przez przypadek lub przez pomyłkę. Przebaczam jej, że się mną nie zajmowała, nie tuliła do siebie, nie całowała. Przebaczam jej dziś to, że nie obdarzyła mnie prawdziwym, ubogacającym błogosławieństwem matczynym. Modlę się za nią i przyzywam nad nią Bożego błogosławieństwa.

Przebaczam, Panie, mojemu ojcu. Przebaczam mu chwile, kiedy nie był mi oparciem. Przebaczam mu, że nie był przy mnie, że pił, że surowo mnie karał, że wykorzystywał mnie seksualnie, że zostawił moją matkę, że nie był jej wierny. Przebaczam mu, że nie okazywał mi miłości, że nie tulił mnie do siebie, że nie całował mnie, że nie był dla mnie delikatny i tkliwy. Przebaczam mu dziś to, że nie obdarzył mnie prawdziwym, ubogacającym błogosławieństwem ojcowskim. Modlę się za niego i przyzywam nad nim Bożego błogosławieństwa.

Przebaczam moim siostrom i braciom, że nie okazywali mi miłości i że źle się do mnie odnosili. Przebaczam tym, którzy mnie odepchnęli od siebie, którzy kłamali na mój temat, gardzili mną, znęcali się nade mną lub starali się zagarnąć dla siebie należną mi miłość rodziców. Przebaczam wszystkim krewnym krzywdy wyrządzone mojej rodzinie. Przebaczam im okazywanie mi niechęci i złe odnoszenie się do mnie. Modlę się za nich i przyzywam nad nimi Bożego błogosławieństwa.

Przebaczam mojemu współmałżonkowi (współmałżonce) brak miłości, uczucia, wsparcia, zainteresowania, porozumienia. Przebaczam mu (jej) jego (jej) błędy, złe przyzwyczajenia i upadki. Modlę się za niego (za nią) i przyzywam nad nim (nad nią) Bożego błogosławieństwa.

Przebaczam dziś moim dzieciom. Przebaczam im brak szacunku, nieposłuszeństwo, nieokazywanie uczucia, brak zrozumienia. Przebaczam im ich złe nawyki i odejście od Kościoła. Wybaczam im wszystko, czym zranili moje serce. Modlę się za nich i przyzywam nad nimi Bożego błogosławieństwa.
Przebaczam moim przyjaciołom. Wybaczam im poniżanie mnie, kpiny i plotki, nieoddanie pożyczonych pieniędzy, zachęcanie do złego. Modlę się za nich i przyzywam nad nimi Bożego błogosławieństwa.
Przebaczam moim sąsiadom. Wybaczam im wszelkie niewłaściwe postępowanie wobec mnie, uprzedzenia, oczernianie w sąsiedztwie. Modlę się za nich i przyzywam nad nimi Bożego błogosławieństwa.

Przebaczam kapłanom, sióstr om zakonnym, biskupom za nie wspieranie mnie w moich potrzebach duchowych, za niepodanie mi ręki, za brak cierpliwości, za złe kazania. Wybaczam im wszelkie krzywdy, jakich od nich doznałem. Modle się za nich i przyzywam nad nimi Bożego błogosławieństwa.
Przebaczam memu pracodawcy. Wybaczam mu, że nie dawał mi godziwej zapłaty za moją pracę. Przebaczam mu niedocenianie mojej pracy, niegrzeczne zachowanie i kierowanie się kaprysami. Przebaczam okazywaną mi złość i niechęć, odmówienie mi awansu. Modlę się za niego i przyzywam dziś nad nim Bożego błogosławieństwa.

Przebaczam nauczycielom upokarzanie mnie i niesłuszne karanie, to, że nie okazywali mi ciepła, nie zachęcali do rozwijania własnych uzdolnień. Przebaczam lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi medycznemu za niewłaściwe traktowanie mnie w chorobie. Modlę się za tych ludzi i przyzywam dziś nad nimi Bożego błogosławieństwa.

Przebaczam ludziom pełniącym służbę publiczną. Przebaczam policjantom wszelkie popełnione wobec mnie nadużycia. Modlę się za tych ludzi i przyzywam dziś nad nimi Bożego błogosławieństwa.
Ojcze niebieski, przebaczam każdemu członkowi społeczeństwa, które mnie w jakikolwiek sposób zraniło; przestępcom, którzy wyrządzili mi krzywdę albo skrzywdzili moich najbliższych. Przebaczam wszystkim nieznanym ludziom, którzy stali się przyczyną mego bólu i źródłem przykrości w moim życiu. Przebaczam tym, którzy mieli na mnie zły wpływ i wypaczyli mój charakter. Przebaczam tym, których nie znam i nigdy nie spotkam: włamywaczowi do mego mieszkania, gwałcicielowi, mordercy, nieznanemu nosicielowi zakaźnej choroby. Modlę się za tych ludzi i przyzywam dziś nad nimi Bożego błogosławieństwa.

Ojcze niebieski, decyzją woli udzielam obecnie przebaczenia człowiekowi, który wyrządził mi największą krzywdę. Decyduję się przebaczyć temu, komu najtrudniej jest mi przebaczyć. Jednam się także z tym członkiem rodziny, tym przyjacielem i tym przedstawicielem Kościoła, który najbardziej mnie zranił, Modlę się dziś za nich wszystkich i przyzywam nad nimi Bożego błogosławieństwa, Dziękuję Ci, Umiłowany Ojcze, że wyzwoliłeś mnie, że pomogłeś mi przebaczyć w imię Jezusa Chrystusa. Amen.
Online
Gości: 1, Użytkowników: 0 ...

Najwięcej online: 42
(Użytkowników: 0, Gości: 42) dnia 17 cze : 04:38

Użytkowników: 33
Najnowszy: ALEKSANDRA
Wybór języka


Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 2
unikalnych: 1

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 33402
unikalnych: 19087

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 112079
unikalnych: 43736
Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.
 
Katalog Polskich Stron Internetowych
katalog stron KPS.PL